Новини Кафедри 21.02-25.02.2017.

21 лютого на кафедрі педагогіки і професійної освіти відбулося засідання теоретичного семінару на тему «Критерії зрілості педагогічного мислення».
Доповідав доцент кафедри Галузяк В.М., який акцентував увагу на таких питаннях:
1. Недоліки педагогічного мислення.
2. Педагогічна міфологія: причини появи міфів і їхні наслідки в практичній діяльності.
3. Дихотомічність мислення педагога: рівні прояву.
4. Критерії зрілості педагогічного мислення.
Доповідачем було представлено багатий ілюстративний матеріал, що розкривав проблематику, пов’язану із формуванням зрілого педагогічного мислення, наведено приклади з історії розвитку педагогічних ідей, філософії освіти.
У обговоренні проблемних питань взяли участь усі члени кафедри. Зокрема, доцент Столяренко О.В. зауважила, що існування педагогічних міфів, зумовлене дихотомічністю мислення вчителя, невмінням бачити півтони в освітніх явищах, спрощенням освітньої реальності заважає формуванню педагогічної майстерності фахівця.
Доцент Хамська Н.Б. наголосила на необхідності формування в майбутніх учителів (під час навчання в університеті) спроможності віднаходити «золоту середину» в оцінці педагогічних явищ (соціалізація – індивідуалізація, залежність – свобода у вихованні, традиційна та педоцентрична дидактичні системи тощо), не абсолютизувати переваги й недоліки різних підходів.
Було ухвалено рішення про оновлення методів і прийомів викладання педагогічних дисциплін з метою розвитку в студентів зрілого педагогічного мислення вже на етапі університетського навчання і педагогічної практики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *