ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ СТАРШОЇ ШКОЛИ

  • Сагадіна Ю. Г.
Ключові слова: профорієнтаційна робота в школі, професійна інформація, професійна діагностика, професійна консультація, професійний відбір, професійна адаптація, система підготовки вчителів

Анотація

Стаття містить результати дослідження щодо можливості та особливості підготовки вчителів у системі післядипломної освіти до профорієнтаційної роботи з учнями старшої школи. Визначено моделі підготовки учителів до профорієнтаційної роботи з учнями старшої школи та основи системи їхнього професійного навчання. Розроблено напрямки впровадження профорієнтаційної роботи з учнями в ЗНЗ в умовах профільного навчання.

При цьому в низці досліджень вітчизняних та зарубіжних науковців з’ясовано сучасні підходи до підготовки педагогів до профорієнтаційної роботи з учнями старшої школи та проаналізовано питання щодо педагогічних умов професійного оновлення вчителів у нових підходах до профорієнтаційної роботи.

Звернено увагу на те, що розроблені вченими навчальні програми і посібники з різних аспектів профорієнтаційної підготовки учнів старшої школи не вирішують питання їхнього вибору професії в майбутньому. Автор статті виділяє питання, які необхідно вирішити на сьогодні в умовах реалізації концепції Нової української школи.

Опубліковано
2018-01-18
Розділ
ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА