МЕДІЙНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ НА ЗАНЯТТЯХ СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ГУРТКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

  • О. Д. Ліщунo Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів
Ключові слова: компетентність, медійна компетентність, медійна грамотність, гуртки соціально-реабілітаційного спрямування, вправи з медіаграмотності

Анотація

В статті розглядається питання медійної компетентності та її роль у навчально-виховному процесі учнів професійно-технічних навчальних закладів. Наголошено на необхідності формування компетентностей в майбутніх фахівців, які будуть допомагати самостійно визначати потреби, обробляти інформацію, аналізувати її та синтезувати в нові знання. Окрім основних професійних якостей випускник професійного (професійно-технічного) навчального закладу потребує знать з визначення та освоєння особливостей функціонування медіа, специфіки їх впливу на свідомість людини та максимально ефективно використовувати потенціал сучасних медіа. Аналізуються різноманітні підходи науковців до питання медіа грамотності, історичні факти її розвитку за кордоном та подається аналіз розвитку медіаосвіти в Україні та її стан на сучасному етапі.

Розглядаються важливість та актуальність інтегрування навчання медіаграмотності до занять у гуртках соціально-реабілітаційного спрямування в професійних (професійно-технічних) закладах. Описується ряд вправ, які включенні в програму занять гуртків Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Біографія автора

О. Д. Ліщунo, Вінницький державний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів

методист вищої категорії

Опубліковано
2019-02-02
Номер
Розділ
РОЗДІЛ 3