ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ: НАСТУПНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВНІСТЬ

Автор(и)

  • Кравчук Ольга Мусіївна Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

DOI:

https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-43-54

Ключові слова:

«майбутні вчителі математики», «професійна підготовка», «аналітична геометрія», «наступність у безперервній освіті», «перспективність»

Анотація

У статті розглянуто різні підходи до визначення проблеми наступності. Проведено теоретичний аналіз досліджуваної проблеми, подано аналіз сучасних тлумачень принципів наступності та перспективності в навчанні, визначено їх сутність та роль в організації освітнього процесу, прослідковано взаємозв’язок принципів наступності та перспективності, умови реалізації принципу наступності між різними етапами навчання – у загальноосвітній школі та вищому навчальному закладі.
Основний рівень, на якому можна побачити і усвідомити суть наступності навчання в системі «школа-вуз» - це рівень навчального предмета. На основі теоретичного аналізу досліджуваної проблеми висвітлюється наступність та перспективність у навчанні аналітичної геометрії.
Виділені деякі аспекти наступності зв'язків між вузівським курсом аналітичної геометрії і шкільною геометрією, спрямовані на всебічний розвиток особистості, зокрема: між загальною підготовкою учня і спеціальною підготовкою студента; між професійною орієнтацією студента і його адаптацією до обраної ним спеціальності.
Вказано актуальні проблеми, які необхідно розв’язати для забезпечення наступності та перспективності в умовах підготовки майбутніх вчителів математики при навчанні аналітичної геометрії у вищих навчальних закладах.
Визначено основні напрямки, що передбачають розроблення дидактичних основ формування необхідних професійних вмінь і навичок у майбутніх фахівців в умовах реалізації принципів наступності та перспективності: процес навчання повинен бути організований не тільки в зоні актуального, теперішнього розвитку, а й з урахуванням перспективного розвитку студента як майбутнього вчителя. В такому випадку студент має можливість встановлювати зв'язки з наявними вже в нього знаннями та вміннями, яких набуває, а також і з тими вміннями, якими необхідно опанувати.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Кравчук Ольга Мусіївна, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

кандидат педгогічних наук, доцент, доцент кафедри алгебри і математичного аналізу
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, м. Луцьк Україна

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-17

Як цитувати

Кравчук, О. (2021). ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ ГЕОМЕТРІЇ: НАСТУПНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВНІСТЬ. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми, 43–54. https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-43-54

Номер

Розділ

РОЗДІЛ 2