Проблеми дезінфекції та переробки медичних відходів
pdf (Англійська)

Ключові слова

medical waste, dangerous waste, utilization, disinfection

Як цитувати

Сакалова, Г., Khodanitska, O., & Dzikhovska, L. (2022). Проблеми дезінфекції та переробки медичних відходів. Personality and Environmental Issues, 1, 32-37. https://doi.org/10.31652/2786-6033-2022-1(1)-32-37

Анотація

У статті представлено аналіз поводження з медичними відходами в Україні. Оскільки медичні відходи є небезпечними, це частково відображає поводження з небезпечними компонентами відходів, такими як хімічні речовини, що використовуються в медицині, відходи важких металів та інші окремо зібрані компоненти відходів.

Особливу увагу слід приділяти медичним відходам, оскільки вони можуть бути не тільки джерелом інфекційного, але й токсичного забруднення. Вони також можуть містити дуже високі концентрації токсичних сполук (цитостатиків, антибіотиків та інших лікарських засобів) і радіоактивних речовин, які негативно впливають на здоров'я людини та навколишнє середовище. У всьому світі зростає кількість ліків та продуктів їх метаболізму, які забруднюють водні ресурси планети. Саме тому проблема поводження з небезпечними медичними відходами в Україні потребує вирішення.

Ми провели моніторинг медичних відходів, ефективних методів утилізації та зберігання відходів в межах стоматологічного медичного центру. Досліджено класифікацію фармацевтичних та медичних відходів та шляхи зменшення впливу медичних відходів на навколишнє середовище.

Серед медичних відходів стоматологічної клініки виявлено біологічні відходи, перев'язувальні матеріали, полімерні відходи, метал, скло, хімічні відходи, ртуть, рентгенівська плівка, папір, гума, гіпсові зліпки, побутові відходи. Найбільшу групу відходів за масою та морфологічним складом становлять полімери (шприци, рукавички, слиновідсмоктувач тощо).

Представлено гігієнічну та екологічну оцінку методів знезараження відходів та надано відповідні рекомендації. Доведено вищу ефективність автоклавування порівняно з хімічним знезараженням медичних відходів за певними нормативними параметрами. Оскільки хімічне знезараження не гарантує повного знищення збудника інфекції, воно рекомендується лише як тимчасовий метод знезараження відходів з наступним пакуванням та маркуванням для спеціальної дезінфекції.

pdf (Англійська)

Посилання

Popovуch O., Vronska N., Yatchyshуn Yu., Malovanyy M. Problems of waste management in the pharmaceutical imdustry (Review): Chemistry, Technology and Application of Substances, 2020, 3 (1), 175.

Popovуch O., Yatchyshуn Y. et al. Problema utylizatsiyi nebezpechnykh medychnykh vidkhodiv (Na prykladi Ukrayiny ta Polshchi): LP, Lviv, 2019, 60.

Nakaz MOZ «Pro zatverdzhennya Derzhavnykh sanitarno-protyepidemichnykh pravyl i norm shchodo povodzhennya z medychnymy vidkhodamy» №267 vid 25.03.2015r. Electronic resource: https://zakon.rada.gov.ua /laws/show/z0959-15#Text

Creative Commons License

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Авторське право (c) 2022 Personality and Environmental Issues

Завантаження

##plugins.themes.healthSciences.displayStats.noStats##