Актуальні проблеми фізичного виховання та методики спортивного тренування

Науковий журнал

Політика видання

Політика (мета та завдання) наукового видання

Видання «Актуальні проблеми фізичного виховання та методики спортивного тренування».

У журналі «Актуальні проблеми фізичного виховання та методики спортивного тренування» публікуються результати оригінальних досліджень, які характеризуються науковою новизною щодо проблем у галузі фізичної культури і спорту. У виданні висвітлюються теоретичні та прикладні аспекти фізичного виховання та спорту різних груп населення, розкриваються закономірності спортивного тренування.

Наукові напрями журналу:

  1. Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення;
  2. Сучасна система спортивного тренування та проблеми її вдосконалення.

Основна мета журналу ‒ об’єднання фахівців галузі фізичної культури і спорту та сприяння обміну науковими результатами.

Журнал «Актуальні проблеми фізичного виховання та методики спортивного тренування» є надійним, джерелом актуальної інформації щодо проблем галузі фізичного виховання і спорту для науковців, викладачів закладів вищої освіти, вчителів загальноосвітніх шкіл, тренерів, докторантів, аспірантів, магістрантів і студентів. Розроблений web-сайт видання дозволяє полегшити доступ до публікацій для широкого кола зацікавлених осіб і покращити комунікацію дослідників.

Політика відкритого доступу. Цей журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Процедура рецензування.

Усі надіслані до редакційної колегії статті підлягають процедурі рецензування. Процедура рецензування орієнтована на максимально об’єктивну оцінку змісту наукової статті, визначення її відповідності вимогам журналу наукових праць і передбачає всебічний аналіз переваг і недоліків статті. Рецензування сприяє суворому відбору авторських рукописів для видання та винесення щодо них конкретних рекомендацій. До друку приймаються лише ті статті, що мають цінність з наукової точки зору та сприяють вирішенню актуальних проблем і завдань. Редакцією визначено наступний порядок рецензування рукописів:

1. Надіслані до редакційної колегії електронною поштою матеріали перевіряються на відповідність профілю журналу та правилам підготовки статей, проходять перевірку на плагіат. Рукописи, які не відповідають тематиці чи вимогам, мають ознаки плагіату, не реєструються та не допускаються до подальшого розгляду, про що редакційна колегія сповіщає авторів.

2. Редколегія приймає рішення щодо можливості оприлюднення статей лише після завершення процедури їх рецензування. Функція призначення рецензентів покладена на головного редактора журналу. Він підбирає кандидатури рецензентів відповідно до проблематики статті як серед членів редколегії, так і серед сторонніх висококваліфікованих спеціалістів у цій галузі. Всі рецензенти є визнаними фахівцями з тематики рецензованих матеріалів, мають найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію.

3. Головний редактор особисто надсилає статті рецензентам і отримує від них тексти рецензій. Взаємодія між головним редактором (відповідальним секретарем) і рецензентами відбувається шляхом листування електронною поштою.

4. Рецензування статті здійснюється за такими критеріями:

1. Відповідність назви та змісту статті проблематиці журналу;

2. Відповідність назви статті змісту викладеного матеріалу;

3. Відповідність анотацій змісту викладеного матеріалу;

4. Ступінь наукової новизни;

5. Повнота та репрезентативність джерельної бази дослідження;

6. Врахування сучасних досліджень з проблеми;

7. Обґрунтованість наукових положень та висновків;

8. Грамотність та стилістика викладу матеріалу;

9. Наявність основних структурних елементів: індекс УДК; відомості про автора; назва статті; анотації (не менше 1800 знаків) та ключові слова (5-10) українською та англійською мовами; текст статті (10-25 сторінок); список використаних джерел та літератури (15-25); оформлення списку використаних джерел та літератури за APA (American Psychological Association), включаючи "References";

10. Дотримання вимог щодо структури статті: обґрунтування актуальності проблеми дослідження; аналіз останніх досліджень та публікацій з теми; мета статті; матеріал і методи дослідження; результати дослідження; дискусія; висновки дослідження та перспективи подальших розвідок;

11. Дотримання технічних вимог щодо оформлення статті: розмір шрифту; міжрядковий інтервал, абзацний відступ; посилання на джерела та літературу в тексті; оформлення списку джерел та літератури.

5. У випадку рекомендацій рецензента щодо внесення корективів у підготовлений рукопис, стаття відправляється автору з пропозицією врахувати зауваження при підготовці оновленого варіанту статті або аргументовано їх спростувати. Виправлений варіант повторно подається рецензенту для прийняття рішення та підготовки мотивованого висновку про можливість публікації. Редакційна колегія залишає за собою право відхилення статті в разі неспроможності або небажання автора врахувати рекомендації та зауваження рецензентів.

6. Після отримання позитивних рецензій рукопис відправляється на літературне та технічне редагування.

7. Якщо оцінки рецензентів щодо деяких статей розбіжні, редколегія приймає спеціальне рішення: прийняти/відхилити ці статті або призначити нових рецензентів. Якщо статтю відхилено, Редколегія інформує автора електронним листом про мотиви відмови. Відхилені статті не можуть бути розглянуті знову.

8. Остаточне рішення щодо можливості та доцільності публікації приймається головним редактором відповідно до рекомендацій відповідального секретаря журналу. У разі прийняття статті до публікації автор повідомляється про позитивне рішення із зазначенням орієнтованого терміну виходу журналу наукових праць.

9. Рекомендація щодо публікації чергового випуску журналу (із вказівкою контенту) здійснюється вченою радою Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського та фіксується у відповідному протоколі.

Редакційна етика

Етичні зобов’язання редакційної колегії журналу. Редакційна колегія без упередження розглядає всі рукописи, які представлені до публікації, об’єктивно оцінюючи якість наукової статті незалежно від раси, етнічної приналежності, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, громадянства чи політичних поглядів автора, а також становища або місця роботи автора (авторів). Редколегія виносить справедливі та неупереджені рішення, незалежні від комерційних чи інших інтересів і забезпечує чесний процес рецензування.

Редакційна колегія журналу виступає проти фальсифікації, плагіату, направлення автором однієї роботи в декілька журналів, багатократне копіювання змісту статті в різних роботах, введення громадськості в оману щодо реального вкладу авторів у публікацію.

Редколегія має право вилучити навіть опубліковану статтю, за умов з’ясування порушення чиїхось прав або ж загальноприйнятих норм наукової етики. Про факт вилучення статті редакція повідомляє як автору, який надав статтю, так і організацію, де була виконана робота.

Редактор і члени редакції не надають іншим особам інформацію, пов’язану зі змістом рукопису, що знаходиться на розгляді, окрім осіб, які беруть участь у професійній оцінці цього рукопису.

Після позитивного рішення редактора стаття публікується в журналі та розміщується на відповідних електронних ресурсах. Відповідно до міжнародного законодавства в частині дотримання авторського права на електронні інформаційні ресурси, матеріали сайту, електронного журналу або проекту не можуть бути відтворені повністю або частково в будь-якій формі (електронній або друкованій) без попередньої письмової згоди редакції журналу. При використанні опублікованих матеріалів у контексті інших документів потрібне посилання на першоджерело.

Редактори, автори та рецензенти повинні сповіщати про свої інтереси, які можуть вплинути на їх об’єктивність при редагуванні та рецензуванні матеріалів статей (випадок конфлікту інтересів). Такими можуть бути інтереси інтелектуального плану, фінансові, персональні, політичні, релігійні інтереси. Запобігання протизаконним публікаціям є відповідальність кожного автора, редактора, рецензента, видавця й організації.

Етичні зобов’язання рецензентів. Рецензування рукописів є важливим етапом у процесі публікації. Кожен науковець зобов’язаний виконувати певну роботу процесу рецензування. Рецензент повинен надати об’єктивну оцінку якості рукопису, а також визначити, чи відповідає рукопис високим науковим і літературним стандартам. Рецензент повинен шанувати інтелектуальну незалежність авторів. Рецензент повинен обґрунтувати свої висновки достатньо переконливо та своєчасно надати відгук на рукопис. Рукопис, присланий на рецензію, є конфіденційним документом. Рецензент не повинен використовувати або розкривати неопубліковану інформацію, що міститься в наданому рукописі, без згоди автора чи авторів.

Етичні зобов’язання авторів. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб надати точний звіт про проведене дослідження, а також об’єктивне обговорення його значущості. Автори повинні представити свої результати чітко й однозначно, без підробки отриманих даних або неналежного маніпулювання ними. Автори статей несуть усю повноту відповідальності за зміст статей і за сам факт їх публікації.

Автор повинен цитувати ті публікації, які здійснили визначальний вплив на сутність роботи, що представлена, а також ті, які можуть швидко познайомити читача з більш ранніми роботами, важливими для розуміння цього дослідження. Необхідно також належним чином вказувати джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі, якщо ці матеріали не були отримані самим автором.

Недопустимим є представлення плагіату в якості оригінальної роботи та подання до публікації раніше опублікованої статті. У випадках виявлення зазначених фактів, відповідальність несуть автори наданих матеріалів.

Співавторами статті мають бути всі ті особи, які зробили значний науковий внесок у представлену роботу та які розділяють відповідальність за отримані результати. Автор, який представляє рукопис до публікації, відповідає за те, щоб до списку співавторів були включені тільки ті особи, які відповідають критерію  авторства та бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію в журналі. Автори повинні повідомити редактора про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться в цьому рукописі.

Автори повинні чітко вказати джерела всієї процитованої або представленої інформації та мають належним чином оформити посилання на літературні джерела, що використані в роботі, відповідно до встановлених вимог. У разі виявлення автором суттєвих помилок у статті на етапі її розгляду чи після її публікації, потрібно якомога швидше повідомити про це редакцію журналу. Редколегія має право відмовити в публікації статті за умов недотримання вимог редакції.

Положення про авторські права

Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:

  1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
  2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати в складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.
  3. Політика журналу дозволяє та заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих web-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.

Конфлікт інтересів

Конфлікт інтересів може існувати, коли автор (чи установа, до якого він належить), зовнішній рецензент, один з членів редакції, має фінансові або особисті стосунки, які можуть негативно впливати на їх взаємини. Цей конфлікт може існувати, навіть якщо суб’єкт стверджує про те, що на нього не впливають такі взаємозв’язки. Редактори можуть управляти такими конфліктами, намагаючись всіма можливими способами уникнути їх та, у той же час, працювати з максимальною прозорістю у всіх випадках.

Як правило, щоб уникнути можливих конфліктів інтересів, політика журналу полягає у тому, щоб уникнути рецензування або обговорення публікацій, написаних або відредагованих ким-небудь з редакторів та їх близьких родичів,

Авторські права

Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:

Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.

Автор залишає за собою право, без згоди редакції та засновників видання: використовувати матеріали статті повністю або частково в освітніх цілях; використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних робіт.; використовувати матеріали статей для підготовки тез доповідей, доповідей конференцій та усних доповідей; розміщувати електронні копії статті (включаючи остаточну електронну версію, завантажену з офіційного сайту журналу) на: персональні веб-ресурси всіх авторів (веб-сайти, веб-сторінки, блоги і т. д.); веб-ресурс установ, в яких працюють автори (включаючи електронні інституційні репозиторії); некомерційні веб-ресурси відкритого доступу.

ПОЛІТИКА АНТИПЛАГІАТУ

Всі матеріали, подані до журналу, перевіряються на плагіат за допомогою програмного забезпечення Unicheck так  StrikePlagiarism. Редактори та рецензенти зобов'язані повідомляти про будь-який випадок підозри на плагіат.

Автори повинні чітко цитувати джерела та вказувати на використання чужих матеріалів, де це необхідно. Усі статті, які містять цитування чужих джерел, повинні надавати повну бібліографічну інформацію про ці джерела.

У разі виявлення плагіату стаття відхиляється або відправляється на доопрацювання.

ВИПРАВЛЕННЯ ТА ВІДКЛИКАННЯ

Журнал «Актуальні проблеми фізичного виховання та методики спортивного тренування» дотримується рекомендацій Міжнародної асоціації наукових, технічних і медичних видавців (STM) щодо збереження об'єктивних даних про науку:
«Статті, які були опубліковані, повинні залишатися цілими, точними і незмінними в максимально можливій мірі» (STM Guidelines on Preservation of the Objective Record of Science).

Визнання опублікованої статті остаточною версією означає, що на неї можна покластися як на точну, повну та придатну для цитування.

Іноді після публікації статті може знадобитися внести зміни до версії запису. Це буде зроблено після ретельного розгляду редактором, за підтримки редакційної колегії журналу, щоб забезпечити внесення будь-яких необхідних змін відповідно до вказівок Комітету з етики публікацій (COPE).

Будь-які необхідні зміни супроводжуватимуться сповіщенням після публікації, яке буде постійно пов’язане з оригінальною статтею, щоб читачі були повністю поінформовані про будь-які необхідні зміни. Це може бути у формі сповіщення про виправлення, висловлення занепокоєння, відкликання та, у рідкісних випадках, видалення. Метою цього механізму внесення змін, які є постійними та прозорими, є забезпечення цілісності наукового запису.

Усі виправлення, вирази занепокоєння та повідомлення про відкликання є вільними для доступу в момент публікації.

Автори повинні повідомити редакційну колегію журналу якомога швидше, якщо вони виявлять помилки в опублікованій статті, особливо помилки, які можуть вплинути на інтерпретацію даних або надійність представленої інформації. Відповідальний автор несе відповідальність за досягнення консенсусу між усіма перерахованими співавторами перед подачею будь-яких запитів на виправлення чи відкликання статті.

Повідомлення про виправлення надсилається, коли необхідно виправити помилку чи упущення, які можуть вплинути на тлумачення статті, але якщо наукова цілісність статті залишається незмінною. Приклади включають неправильне позначення фігури, відсутність ключової інформації про фінансування або конкуруючі інтереси авторів.

Усі основні помилки супроводжуються окремим повідомленням про виправлення. Повідомлення про виправлення повинно містити чіткі відомості про помилку та зміни, внесені до версії запису.

Будь-які незначні помилки не супроводжуватимуться окремим повідомленням про виправлення. Замість цього до статті буде додано виноску, де читачу буде вказано, що статтю було виправлено. Незначні помилки не впливають на надійність чи розуміння читачем наукового змісту.

Відкликання

Політика і відкликання (ретракції) опублікованих статей ґрунтується на положеннях посібників, рекомендацій і стандартів міжнародних професійних організацій, насамперед Комітету з публікаційної етики (COPE) (COPE's Retraction guidelines).

Повідомлення про відкликання буде надано, якщо серйозна помилка (наприклад, в аналізі чи методах) робить висновки в статті недійсними, або якщо мало місце порушення в дослідженні чи публікації (наприклад, дослідження без необхідних етичних схвалень, сфабриковані дані, маніпулювання зображеннями, плагіат), дублікат публікації тощо). Рішення про відкликання статті буде прийнято відповідно до вказівок COPE і передбачатиме розслідування редакцією у співпраці з редактором. Автори та установи можуть вимагати відкликання своїх статей, якщо їхні причини відповідають критеріям для відкликання.

Відкликання буде розглядатися:

Вирази занепокоєння

У деяких випадках повідомлення про вираз занепокоєння може бути розглянуто, якщо висловлено занепокоєння серйозного характеру (наприклад, серйозне дослідження або порушення публікації), але якщо результат розслідування є непереконливим або якщо через різні складності розслідування не буде проведено завершено протягом значного часу.

Після завершення розслідування повідомлення про відкликання або виправлення може слідувати за виразом занепокоєння, і поряд з оригінальною статтею все залишиться частиною постійного опублікованого запису.

Публікація повідомлення про вираження занепокоєння розглядатиметься, якщо:

Існують непереконливі докази неправомірної поведінки авторів у дослідженні чи публікації, але природа занепокоєння вимагає сповіщення читачів.

Існують обґрунтовані занепокоєння щодо того, що результати є ненадійними або що могла статися неправомірна поведінка, але існує обмежена співпраця з боку установ(-й) авторів у розслідуванні висловлених занепокоєнь.

Проводиться розслідування ймовірних неправомірних дій, пов’язаних із публікацією, яке не було або не було б справедливим, неупередженим чи остаточним.

Розслідування триває, але рішення не буде доступним протягом тривалого часу, і характер занепокоєння вимагає сповіщення читачів.

Вираз занепокоєння буде пов’язаний з опублікованою статтею, якої він стосується.

Оновлення та наукове обговорення опублікованих статей

Доповнення

Доповнення – це повідомлення про додавання інформації до статті. Додавання при цьому мають не суперечити оригінальній публікації та не використовуватись для виправлення помилок (для яких буде опубліковано повідомлення про виправлення), але якщо автору потрібно оновити чи додати якусь ключову інформацію, це можна опублікувати як додаток. Додатки можуть бути рецензовані експертами відповідно до політики журналу та зазвичай підлягають нагляду редакторів журналу.

Коментарі — це короткі статті, в яких викладено зауваження щодо опублікованої статті. У випадках, коли коментар до опублікованої статті надсилається до редактора журналу, він може підлягати експертній оцінці. Коментар буде надіслано авторам опублікованої статті, яким буде запропоновано надіслати відповідь.

Ця відповідь автора знову може підлягати експертній перевірці та буде передана коментатору, якому може бути запропоновано надіслати репліку. Репліка може підлягати експертній перевірці та надаватися авторам опублікованої статті. Подальше листування не розглядатиметься для публікації. Редактор може вирішити відхилити листування в будь-який момент до того, як коментар, відповідь і репліка будуть завершені.

Усі опубліковані коментарі, відповіді та репліки мають пов’язані з опублікованою статтею, якої вони стосуються.