Подання
Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництво для авторів

Зміст рукописів повинен відповідати науковому напрямку журналу і бути викладеним англійською мовою в чіткій і лаконічній формі. Рукописи, які не відповідають вимогам викладу на англійській мові будуть автоматично відхилені без рецензування.

Автори несуть повну відповідальність за зміст своїх опублікованих матеріалів.

Після розгляду рукопису та прийняття його редактором, стаття проходить перевірку на наявність текстових запозичень (плагіат) та рецензування. Сформована стаття (у вигляді PDF файлу) направляється авторам для корекції. Виправлений проект статті повинен бути повернений до редакції не пізніше, ніж за 5 днів після його отримання. В іншому випадку редакція може відмовитися від статті або відкласти її публікацію.

 Технічні вимоги

Рукописи повинні бути представлені в Microsoft Word 97 або Word 2000 текстових редакторах і направлені в редакцію електронною поштою. Формат аркуша А4 (210х297 мм) з такими полями: 3 cм зліва, 1,5 cм справа, 2 cм зверху, 2 cм знизу. Шрифт - Times New Roman, розмір 11 пт., інтервал 1,0. Рисунки і таблиці, наведені в тексті повинні бути направлені окремими файлами, якщо їх формати відрізняються від Word-формату.

Загальний обсяг статті повинен відповідати типу публікації:

оглядово-узагальнювального характеру — до 9 сторінок формату А4;

проблемного характеру — до 6 сторінок формату А4;

про розв'язання конкретної наукової задачі — 4-5 сторінок формату А4.

 Структура статті

Статтю необхідно розділяти на розділи (структурні елементи) з назвами, які відображають їх зміст.

Стаття має починатись зі вступу, написаного в формі, доступній для розуміння широким колом спеціалістів відповідної галузі науки. У вступі наводяться:

  • постановка проблеми у загальному вигляді та висвітлення її зв’язку із важливими науковими чи практичними завданнями;
  • аналіз досліджень і публікацій, в яких започатковано вирішення цієї проблеми і на які спирається автор;
  • виділення невирішених раніше частин загальної проблеми;
  • формулювання мети статті.

В основній частині статті викладаються і ґрунтовно роз’яснюються отримані твердження і результати.

Заключна частина може містити приклад (якщо це можливо),або ж докази які ілюструють ефективність отриманих результатів, і висновки, що відображають основні результати і перспективи подальших досліджень.

Висновки мають повною мірою відповідати змісту основного тексту.

 

Порядок оформлення матеріалів статті

  • УДК (друкується зверху зліва звичайним шрифтом).
  • Через 1 інтервал посередині напівжирним курсивом друкуються ім’я та прізвище автора (авторів).
  • В наступних стрічках звичайним шрифтом вказуються: навчальний заклад чи наукова установа, в якій працює автор; науковий ступінь та вчене звання, країна (в дужках); електронна адреса (e-mail); номер ORCID (у форматі посилання http://orcid.org/). Усі відомості наводять у називному відмінку.
  • Через 1 інтервал по центру – назва статті напівжирними літерами; через 2 інтервали симетрично до тексту звичайним курсивом – анотація  (не менше 1800 знаків) і ключові слова (4-7 слів в алфавітному порядку). Анотація подається згідно з вимогами наукометричних баз як структурований реферат, що містять такі виділені елементи: мета роботи, методологія, наукова новизна, висновки.
  • Після цього через 2 інтервали – основний текст (в тексті статті обов’язково виділяються напівжирним шрифтом структурні елементи). Основний текст статті має містити наступні підрозділи: вступ, теоретичні основи дослідження, експериментальна частина, результати та їх обговорення, висновки, перспективи подальших досліджень, список літератури. Скорочення і символи повинні бути пояснені після першої згадки. Всі матеріали і методи, за допомогою яких були отримані результати повинні бути описані в експериментальній чи теоретичній частині основного тексту. За необхідності виділення підрозділів вони повинні бути пронумеровані 2.1. (відповідно 2.1.1., 2.1.2 ...), 2.2 і т.п. Результати повинні бути представлені зрозуміло і точно. Обговорення має інтерпретувати результати з урахуванням отриманих даних. У форматуванні обговорення також можуть бути використані підзаголовки. Уникайте великих цитат та обговорення літературних даних.
  • Висновки повинні підкреслювати основні досягнення роботи, її значимість і давати приклади їх можливого застосування.
  • В кінці статті через 2 інтервали вказується список літератури, формування списку здійснюється у стовпчик, в алфавітному порядку (посилання на кожну позицію списку є обов’язковим; бажаним є посилання на статті журналу, статті іноземних авторів, а також статті, що мають DOI). Посилання повинні бути пронумеровані, подані в тексті у квадратних дужках, наприклад, [4, с.451]. Список використаних джерел оформлюється з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».

Згідно правил та вимог міжнародних систем цитування, автори статей повинні подавати список літератури у двох варіантах: один – мовою оригіналу, а також окремим блоком той же список літератури (References) в романському алфавіті, повторяючи в ньому в тому ж порядку всі позиції літератури, незалежно від того, чи є серед них іноземні.

Зверніть увагу на зміни. Надалі у статтях References оформлюється згідно до стилю APA (7th ed.) (http://www.apastyle.org/) (наприклад, Jordan, 2015). Для транслітерації україномовних джерел пропонуємо скористатися сайтом https://slovnyk.ua/translit.php

Більша частина джерел має відображати сучасний стан наукових досліджень (5 останніх років). Дозволяється не більше 20% самопосилань.

Ілюстрації (малюнки, графіки та фотографії) повинні бути наведені у тексті або у окремих графічних файлах, придатних для виправлень або змін, за розмірами відповідати параметрам сторінки, бути нумерованими (якщо їх більше одного) і мати назву під фігурою (не на самій фігурі), по ширині сторінки (розмір шрифту 10). Фотографії та фотокопії повинні бути високої якості, достатньої для копіювання, та не перевищувати ширини сторінки.

Таблиці повинні бути підготовлені в Excel або MS Word. І розміщені у відповідності до черговості появи посилань на них в тексті. Основні розміри стилів 10. Назва знаходиться в центрі таблиці (жирним шрифтом); розмір заголовків таблиці 10.5.

Формули поміщаються всередині тексту та нумеруються в круглих дужках праворуч.

Одиниці. Дотримуйтесь міжнародно визнаних правил і конвенцій, використовуйте міжнародну систему одиниць (СІ). Якщо застосовуються інші позначення, будь ласка, дайте їх еквівалент в СІ.

Публікація статті в журналі передбачає автоматичну згоду автора на розміщення її електронного варіанта в ресурсах відкритого доступу.

Вимоги до подання

Усі подані матеріали повинні відповідати наступним вимогам.

  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
  • Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF.
  • Авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, вказані користувачами на сайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.