Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Керівництво для авторів

Авторам пропонується зробити подання до цього журналу. Усі подання будуть оцінені редактором, щоб визначити, чи відповідають вони цілям і тематиці цього журналу. Ті, що будуть вважатися придатними, будуть відправлені на експертне оцінювання, перш ніж визначити, будуть вони прийняті чи відхилені.

Перш ніж зробити подання, автори несуть відповідальність за отримання дозволу на опублікування будь-яких матеріалів, включених до подання, таких як фотографії, документи й набори даних. Усі автори, зазначені в поданні, повинні дати згоду на ідентифікацію як автора. У відповідних випадках дослідження повинні бути схвалені відповідним комітетом з питань етики згідно із законодавчими вимогами країни дослідження.

Редактор може відхилити подання, якщо воно не відповідає мінімальним стандартам якості. Перед подачею, будь ласка, переконайтеся, що дизайн дослідження та аргумент дослідження структуровані та сформульовані належним чином. Назва повинна бути лаконічною, а анотація повинна мати можливість стояти сама по собі. Це збільшить імовірність того, що рецензенти погодяться рецензувати статтю. Якщо ви переконаєтеся, що ваше подання відповідає цьому стандарту, будь ласка, дотримуйтеся контрольного списку нижче, щоб її підготувати.

Вимоги до подання

Усі подання повинні відповідати таким вимогам.

  • Це подання відповідає вимогам, викладеним у Настановах для авторів.
  • Це подання раніше не публікувалося, а також не було винесено на розгляд іншого журналу.
  • Усі посилання перевірено на точність і повноту.
  • Усі таблиці та рисунки пронумеровано та позначено.
  • Отримано дозвіл на публікацію всіх фотографій, наборів даних та інших матеріалів, наданих разом із цим поданням.

Наукова стаття має включати:

  • УДК (друкується зверху зліва звичайним шрифтом);
  • через 1 інтервал – назва статті напівжирними літерами;
  • через 1 інтервал напівжирними літерами друкуються ім’я та прізвище автора/ів;
  • в наступних стрічках звичайним шрифтом вказуються: навчальний заклад чи наукова установа, в якій працює автор; місто, країна; електронна адреса (e-mail); ORCID iD
  • через 1 інтервал симетрично до тексту звичайним курсивом – анотація (1600-1800 знаків) і ключові слова українською мовою (чи мовою подання статті) (4-7 слів в алфавітному порядку);
  • через 1 інтервал дублюється вся інформація на англійській мові (назва статті; ім’я та прізвище автора/ів; навчальний заклад чи наукова установа, в якій працює автор; місто, країна; електронна адреса (e-mail); ORCID iD; анотація (1600-1800 знаків) і ключові слова (4-7 слів в алфавітному порядку);
  • через 2 інтервали – основний текст (в тексті статті обов’язково виділяються напівжирним шрифтом подані нижче структурні елементи);
  • в кінці статті через 2 інтервали симетрично до тексту заголовок «Список використаних джерел», формування списку здійснюється у стовпчик, в алфавітному порядку;
  • через 2 інтервали References;
  • через 1 інтервал відомості про авторів українською та англійськими мовами. Після заголовку «Автори» звичайним шрифтом вказуються для кожного автора: прізвище ім’я та по батькові; науковий ступінь та вчене звання (в разі відсутності – посада); навчальний заклад чи наукова установа, в якій працює автор; електронна адреса (e-mail); ORCID iD. Через 1 інтервал подається інформація про авторів англійською мовою «Authors»;
  • в кінці тексту після заголовку «Конфлікт інтересів» автори засвідчують про відсутність конфлікту інтересів;
  • анотації подаються як структуровані реферати, що містять такі виділені елементи: мета роботи, методологія, наукова новизна, висновки.
  • Обсяг статті – 12-24 сторінок (20-40 тис. знаків).
  • Формат аркуша А4; усі поля 2 см; шрифт Times New Roman, розмір шрифту -14 кеглів, стиль Звичайний (Normal); міжрядковий інтервал – 1,5; абзацний відступ – 1 см (в автоматичному режимі); текст друкувати без переносів, вирівнюючи по ширині аркуша

Структурні елементи у тексті статті мають бути позначені таким чином

  • Постановка проблеми.
  • Аналіз джерел та останніх досліджень.
  • Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми.
  • Мета статті.
  • Виклад основного матеріалу.
  • Висновки.

Обов’язкове розрізнення знаків тире (–) і дефіс (-), використання лапок такого формату – «» («текст»); скорочення на зразок т. п., т. д., ініціали при прізвищах (напр., І. Петренко), указівки на сторінки (с. 34), назви населених пунктів (м. Київ), рр. – роки.

Кожну абревіатуру (або скорочення) слід уводити в текст у дужках після першого згадування відповідного повного словосполучення і лише потім нею можна користуватися.

Схеми, графіки, діаграми, формули й таблиці нумеруються; рисунки та фотографії – у форматі TIF чи JPG; таблиці формуються в редакторі таблиць (пункт меню «Таблиця»). Формат таблиць тільки книжковий; формули мають бути набрані за допомогою Equation Editor. На всі таблиці й рисунки давати посилання в тексті статті; усі таблиці повинні мати заголовки (над таблицею, окремим абзацом тексту, без відступу, напівжирний, вирівнювання за центром); рисунки мають супроводжуватися підписами (під рисунком, окремим абзацом, напівжирний, вирівнювання за центром, без відступу; підпис не має бути елементом рисунка); нумерувати рисунки за порядком посилань у тексті.

Посилання на літературу в тексті оформлюються за стилем APA (7th ed.) (http://www.apastyle.org/) (Петренко, 2024, с. 11). Посилання на декілька джерел одночасно подаються таким чином: (Петренко, 2024, с. 11; Українець, 2023, с.4).

Список використаних джерел та References подаються за вимогами стилю цитування APA (7th ed.) (http://www.bibme.org/citation-guide/apa/) (розмір шрифту – 14, через 1,5 інтервала).

Посилання повинні містити DOI (Digital Object Identifier – цифровий ідентифікатор об'єкта), якщо це можливо. DOI має бути активною URL-адресою, вставленою в кінці посилання в списку посилань. Якщо ви не впевнені, чи є DOI для даного джерела, або чи доступний DOI для посилання, ви можете здійснити пошук за назвою, ім'ям автора тощо на сайті https://search.crossref.org/.

У References назви робіт на мовах, де використовуються нелатинізовані алфавіти, повинні бути перекладені англійською та поміщені у квадратних дужках; назви джерел повинні бути транслітеровані, у кінці слід вказати мову оригіналу у квадратних дужках. Для транслітерування україномовних текстів використовувати http://ukrlit.org/transliteratsiia.

Положення про конфіденційність

Імена й адреси електронної пошти, вказані користувачами на вебсайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу й не будуть надані для будь-яких інших цілей або будь-якій іншій стороні.