Вплив цифровізації середовища, яке оточує учня на його компетентнісний рівень з математики
https://doi.org/10.31652/3041-2277-2024-1-89-97Опубліковано 2024-08-06
Ключові слова
- цифровізація, вплив використання гаджетів на рівень навченості учнів, навчальні досягнення
Авторське право (c) 2024 Mykhailo Bilyk, Ihor Kalashnikov
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Як цитувати
Анотація
Публікація присвячена знаходженню відповіді на запитання: як впливає цифровізація середовища, яке оточує учня на його успіхи у навчанні, зокрема при вивченні математики? Логічно припустити, що тривалий час, витрачений за комп’ютером, чи аналогічними пристроями з метою: навчальної діяльності, спілкування в соціальних мережах, перегляду фільмів, гри, – може впливати, на когнітивні функції учня, та його здатність до навчання. Зрозуміло, що важливо розглядати цю залежність в контексті інших факторів, таких як якість освіти, сімейна підтримка та індивідуальні особливості учня. Також важливо враховувати якість використання гаджетів, мається на увазі, чи це є активне навчання, чи просто відпочинок. Тому, нами було проведено дослідження, спрямоване на вивчення впливу використання гаджетів на рівень навченості учнів, зокрема, з математики.
Метою публікації є встановлення залежності між кількістю і якістю часу потраченому на діяльність з гаджетами, та іншими факторами і навчальними досягненнями учнів в області математики. На основі аналізу отриманих даних сформульовано загальні рекомендації для створення навколо учня середовища, яке сприятиме його всебічному розвитку, зокрема рівню навченості з математики. Аналізуючи отримані результати можна виділити наступне: цифрові технології мають свою нішу в життєдіяльності учнів; організований учень не відчуває негативного впливу цифрових технологій на свій рівень навчальних досягнень, навпаки, самостійно, або скерований учителем, чи рідними він використовує їх з метою поліпшення своїх знань переглядаючи певні науково-популярні, або навчальні фільми та передачі; підбір навчального контенту має бути керованим; комп’ютерні ігри негативно впливають на рівень навчальних досягнень учнів 7-9 класів; відповідно до сучасних критеріїв оцінювання школа може забезпечити середній рівень знань учня з математики; учні, які мають високий рівень знань з математики, у своїй переважній більшості займаються додатково.
Завантаження
Посилання
- Воєвода, А. Л., & Матяш, О. І. (2005). Розвиток пізнавальної активності студентів в умовах використання комп’ютерних засобів навчання. Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Спеціальний випуск, 97-102.
- Voievoda, A., Pudova, S., & Konoshevskyi, O. (2022). Readiness of Ukrainian mathematics teachers to use computer games in the educational process. Mathematics and Informatics, 65, 97-102. https://doi.org/10.53656/math2022-5-6-rea
- Калашніков, І. В., & Калашнікова Є. І. (2012). Підвищення ефективності навчання математиці шляхами відеовізуалізації. Актуальні питання природничо-математичної освіти, 192–196.