Опубліковано 2024-10-17
Ключові слова
- шкільний фізичний експеримент, домашній експеримент, експериментальні завдання, навчання фізики
Авторське право (c) 2024 Володимир Заболотний, Наталія Мисліцька
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Як цитувати
Анотація
В даній статті розглянуті проблеми проєктування навчального посібника для вищої школи нового формату. На основі аналізу праць з теорії навчальної книги описано структурні компоненти посібника - текст і позатекстові компоненти, їх функції та нові підходи до їх проектування у зв’язку з новою парадигмою вищої освіти. Розглянуто основні вимоги до конструювання текстової компоненти посібника, зокрема дотримання загальнодидактичних принципів, специфіки навчальної дисципліни, врахування характеристик тексту (логічність викладу матеріалу, складність і трудність тексту, стиль). Детально описано структуру позатекстової компоненти посібника. Запропоновано новий формат посібника - друкований варіант з гіперпосиланнями у вигляді піктограм (введений нами різновид позатекстової компоненти), які є активними в його електронному аналогу і є мультимедійним супроводом різного рівня інтерактивності для ефективної організації навчальної діяльності студентів.
Завантаження
Посилання
- Мисліцька Н. А. Організація фахової підготовки майбутнього учителя фізики з використанням методичної пропедевтики: монографія. Вінниця: Нілан-ЛТД, 2018. 308 с.
- Мисліцька Н. А., Заболотний В. Ф. Методичний інструментарій викладача в організації вивчення фізики. Збірник праць Бердянського педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки. Вип.1. Бердянськ: БДПУ, 2018. С. 24-31.
- Мисліцька Н. А., Заболотний В. Ф. Методичний інструментарій учителя і викладача фізики: навч.-метод.посібник. Вінниця: Нілан-ЛТД, 2017. 189 с.