Свідоме сприйняття екологічних загроз: роль екологічної психології у формуванні екологічної свідомості
pdf (Англійська)

Ключові слова

екологічна культура, діти дошкільного віку, екологічна свідомість, екологічне ставлення, екологічне виховання

Як цитувати

Саранча, І., & Фуштей, О. (2023). Свідоме сприйняття екологічних загроз: роль екологічної психології у формуванні екологічної свідомості. Personality and Environmental Issues, 2(5), 5-11. https://doi.org/10.31652/2786-6033-2023-3(5)-5-11

Анотація

У статті наголошується на необхідності формування екологічної культури у дітей дошкільного віку який є початковим етапом становлення людської особистості. Саме в цей період закладаються основи взаємодії з природою, за допомогою дорослих дитина починає усвідомлювати її як загальну цінність для всіх людей. Розкривається роль вихователя у формуванні екологічної культури у дітей дошкільного віку. Наголошується, що головним пріоритетом в освітньому процесі дошкільного закладу освіти має бути забезпечення належної екологічної культури. Вихователю необхідно організовувати освітній процес так, щоб він був екологічно сприятливим для дітей. Завдання вихователя – виховати підростаюче покоління у традиції гармонійного співіснування з природою, раціонального використання та відтворення її багатств, у психологічній готовності оберігати природні цінності Виявлено, що основу екологічної культури становлять елементарні знання про природу: орієнтування у найближчому природному середовищі; усвідомлення життєво необхідних потреб живих істот в умовах існування; ознайомлення з елементарними відомостями про взаємозв'язки живої природи, значення її в житті людини. Пізнання дітьми природи відбувається під час активної діяльності, коли вони оволодівають уміннями бережливого ставлення до її об'єктів, збереження та створення умов для їх нормального співіснування. Щоб виховати у дітей гуманне ставлення до природи, важливі не лише знання, а й виховання гуманних почуттів, позитивного досвіду у спілкуванні з природою.

pdf (Англійська)

Посилання

Batsylieva O. V., Puz I. V. Educational Textbook on the Subject "Applied Aspects of Psychology: Environmental Psychology". Vinnytsia, 2021. 215 p.

Skrebets V. O. Shlimakova I. I. Environmental Psychology. K.: Publishing House "Slovo", 2014. 456 p.

Shaihorodskyi Yu. Zh. Environmental Psychology. Environmental Encyclopedia. 2006. V. 1. P. 319-320.

Gibson, J. J. The Ecological Approach to Visual Perception. Boston: Houghton Mifflin. 1979.

Gifford R. Research Methods for Environmental Psychology. New York: Wiley. 2016. 438

Stokols D. Social Ecology in the Digital Age: Solving Complex Problems in a Globalized World. 2018. 225

Creative Commons License

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Авторське право (c) 2023 Iryna Sarancha, Oksana Fushtei

Завантаження

##plugins.themes.healthSciences.displayStats.noStats##