ОСНОВНІ ПІДХОДИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ВЕБ-РЕСУРСІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ ЧИТАННЯ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ В СТАРШІЙ ШКОЛІ
DOI:
https://doi.org/10.31652/2786-9083-2024-4-30-39Ключові слова:
веб-ресурси; навчання читання; старша школа; електронні книги; інтерактивні платформи; методологічні підходиАнотація
У статті розглянуто основні підходи до використання веб-ресурсів для навчання читання в англійській мові в старшій школі. Метою роботи є виявлення ефективних методів, які сприятимуть розвитку читацької компетенції учнів через інтеграцію сучасних технологій у навчальний процес. Сучасні технології забезпечують учнів доступом до різноманітних ресурсів, що робить процес навчання більш інтерактивним та цікавим. У дослідженні акцентується увага на аналізі різних типів веб-ресурсів, таких як електронні книги, інтерактивні платформи, онлайн-курси та блоги, які надають можливість учням розвивати свої навички читання в контексті реальних життєвих ситуацій. Методологія дослідження базується на аналізі літератури, вивченні практичних прикладів використання веб-ресурсів у навчальному процесі та опитуванні вчителів англійської мови, що дозволяє зібрати дані про ефективність даних підходів. У роботі також запропоновано систематизований підхід до інтеграції веб-ресурсів у навчальний процес, що включає рекомендації для вчителів щодо використання електронних матеріалів і платформ для розвитку читацької компетенції учнів. Це важливо, оскільки традиційні методи навчання часто не відповідають потребам сучасних учнів, які звикли до використання цифрових технологій у повсякденному житті. Запропоновано також розробку конкретних завдань та вправ, які можуть бути реалізовані на основі веб-ресурсів, що сприятимуть активізації навчального процесу. Використання веб-ресурсів у навчанні читання не лише збагачує матеріали уроків, але й формує в учнів критичне мислення, здатність до самоосвіти та мотивацію до вивчення англійської мови. Веб-ресурси надають можливості для проведення занять, що виходять за межі класної кімнати, стимулюючи учнів до активної участі в навчальному процесі. Таким чином, інтеграція веб-ресурсів є необхідною умовою для успішного формування читацької компетенції учнів у сучасному освітньому середовищі.
Посилання
Вільхова І. С. Використання цифрових ресурсів та платформ для підвищення рівння англійською мовою. Сучасна початкова освіта: погляди молодих дослідників: матеріали I Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції / за заг. ред. Білоусова Н. В., Філоненко О. С. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 30 травня 2024, 35-36 с.
Власюк І. Особливості сучасного англомовного читання учнів старших класів засобами інноваційних технологій (STEM - технології). Актуальнi питання гуманiтарних наук. 2021. Т. 1, № 36. 254 с.
Заболотна Т. В. Типологія та критерії відбору власне навчальних мобільних додатків для розвитку усних видів мовленнєвої діяльності Теоретична і дидактична філологія. Серія «Педагогіка»: зб. наук. пр. Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. Переяслав. 2023. Випуск 35. 269 с. Режим доступу : https://doi.org/10.30525/978-9934-26-282-1-11
Литвинюк Д. Р. Система для дистанційного навчання англійської мови: магістерська дисертація, кафедра обчислювальної техніки: 12.03.21. Київ, 2021. 16 с.
Пікуль І. В. Формування читацької компетентності здобувачів початкової освіти за допомогою технології вебквест. Сучасна початкова освіта: погляди молодих дослідників: матеріали I Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції. м. Ніжин, 30 травня 2024 року / за заг. ред. Білоусова Н. В., Філоненко О. С. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2024. 160 с.
Рідель Т. М. Використання цифрових ресурсів при навчанні іноземної мови студентів ЗВО. Цифрове наукове суспільство: соціально-економічні, правові та міжнародні аспекти: матеріали II Міжнародної наукової конференції. Рівне. (5 квітня 2024). 3 с.
Сердюк Г. Читацька компетентність - основа розвитку дослідницьких умінь і навичок учнів наукового ліцею. Українська мова як чинник національної державности: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. Науково-методичний збірник «Українська мова і література в школі». Чернігів, 2024. № 80-81. 61 с.
Січкар Я. Р. Психологічні аспекти впровадження інтернет-ресурсів у навчання читання англійською мовою у старшій школі: матеріали XXX International scientific and practical conference «Actual Problems of Science and Technology – from Theory to Practice» (July 3-5, 2024). Берн, Швейцарія, 2024. 63 c.
Строкань Н. О. Читання як вид мовленнєвої діяльності у концепції змішаного навчання. Використання моделі змішаного навчання при викладанні іноземних мов: тези доповідей.– Київ.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2018. 91 с.
Христич Н. Освітні веб-сайти як засіб формування комунікативної компетентності учнів старших класів у курсі вивчення предмета «Англійська мова». Professional Education: Methodology, Theory and Technologies. 2023. Т. 17. 216 с. URL: https://doi.org/10.31470/2415-3729-2023- 17-203-227 (дата звернення: 25.10.2024).