МЕТОДИКА РОЗВИТКУ СИЛИ У ЮНИХ ВАЖКОАТЛЕТІВ НА ЕТАПІПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ
DOI:
https://doi.org/10.31652/2071-5285-2023-15(34)-294-301Ключові слова:
спеціальні вправи, тренувальна програма, важка атлетикаАнотація
Актуальність теми дослідження. Сучасний рівень спортивних досягнень потребує цілеспрямованого розвитку фізичних якостей і посідає важливе місце у фізичному вихованні юних спортсменів. Шкільна практика свідчить, що трапляються випадки, коли учень не може досягти високих результатів у виконанні силових вправ не тому, що він не володіє необхідними навичками та технікою тієї чи іншої вправи, а через брак фізичних якостей: сили, витривалості, швидкості, координації тощо. На сьогодні накопичено багато наукових даних, аналіз яких свідчить, що розвиток фізичних якостей відбувається нерівномірно, величини різних приростів неоднакові у різні вікові періоди та відрізняються як для хлопчиків, так і для дівчат. Значна кількість наукових праць присвячена дослідженням особливостей розвитку фізичних якостей у хлопчиків шкільного віку в залежності від рівня їхньої біологічної зрілості. Мета роботи - експериментально обґрунтувати тренувальну програму з розвитку силових якостей у юних важкоатлетів етапу початкової підготовки. Матеріал і методи. У роботі проведений теоретичний аналіз і узагальнення спеціальної наукової та методичної літератури з проблеми дослідження; педагогічне спостереження, яке включало в себе спостереження за фізичним і емоційним станом школярів під час тренування; педагогічний експеримент; методи математичної статистики. Результати роботи. Розроблена тренувальна програма передбачає створення педагогічних умов для розвитку силових якостей і послідовне виконання технічних елементів з важкоатлетичного арсеналу засобів. Впровадження запропонованої програми впродовж всього експерименту сприяло статистично достовірному (Р<0,05) покращенню ефективності виконання таких технічних елементів як присідання зі штангою та ривок із півприсіду, достовірно збільшились і результати в поштовху. Ключові висновки. Експериментальне дослідження підтвердило ефективність впровадженої програми з розвитку сили у юних важкоатлетів на етапі початкової підготовки.
Посилання
Вознюк Т.В. Основи теорії і методики спортивного тренування. Вінниця: ФОП Корзун Д.Ю., 2016. 312 с.
Драга В.В., Мироненко П.М., Гавацко С.П. Тяжелая атлетика укрепляет здоровье. К.; Здоров’я, 1993. 120 с.
Келлер В.С., Платонов В.М., Теоретико-методичні основи підготовки спортсменів. Львів: Українська спортивна асоціація. 1993. 269 с.
Назар П.С. Шевченко О.О.. Гусєв Т.П. Медико-біологічні основи фізичної культури і спорту. К.: Олімп. л-ра, 2013. 328 с.
Олешко В.Г. Силові види спорту. К.: Олімпійська література, 1999. 288 с.
Олешко В.Г. Теорія та методика тренерської діяльності у важкій атлетиці. К.: Національний університет фіз. виховання і спорту. вид-во «Олімп. л-ра»; 2018. 332 с.
Олешко В.Г. та інші. Динаміка спортивних досягнень важкоатлетів високого рівня після введення нових вагових категорій. Ж. ТіМФВіС,2019, 1, 36-41.
Олешко В.Г. Моделювання, відбір та орієнтація підготовки кваліфікованих спортсменів у силових видах спорту. К.: Вид-во «Центр учбової літератури». 2013. 252 с.
Платонов В.Н. Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте. Общая теория и ее практическое приложение: учебник [для тренеров]: в 2-х кн. К.; Олимп. лит., 2015. Кн. 1. 680 с., Кн. 2. 752 с.
Платонов В.Н. Периодизация спортивной тренировки. Общая теория и ее практическое применение. К.: Олимп. лра, 2013. 624 с.
Пуцев А.И. Врачебный контроль подготовки спортсменов в тяжелой атлетике. К.: Народный дом. 2013. 51 с.
Слободянюк В.О. Удосконалення структури тренувального процесу кваліфікованих важкоатлеток у річному циклі на етапі спеціалізованої базової підготовки: автореф. к.н.ф.в.с. НУФВСУВ. К., 2019, 24 с.
Drechsler A. The weightlifting encyclopedia: a guide to world class performance. Published by: a is a communications, flushing. N. Y., 1998. 549 p.
Garhammer J., Komi P.V. Weightlifting performance and technigues of men and women. Proceeding from the International Conference on Weightlifting and Strength Training. Finland. 1998. P. 89- 94.
Oleshko V. Treinamento de forsa teoria e pratika do Lavantemonto de peso powerlifting e fisiculturismo. Sao Paulo; Phorte; 2008. 311 p.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Тетяна Краснобаєва, Микола Галайдюк, Микола Мельничук

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.