ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗДОРОВ’Я МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Автор(и)

  • Мондич Оксана Валентинівна Ізмаїльський державний гуманітарний університет

DOI:

https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-64-71

Ключові слова:

здоров’я молоді, учні, студенти, майбутні педагоги початкової школи, фізичний розвиток, оздоровлення, здоровий спосіб життя

Анотація

В публікації виноситься на розгляд умови формування і збереження здоров’я майбутніх педагогів початкової школи, глобальне значення якого може розглядатись як філософська, соціальна, економічна, біологічна, медична категорії. А також розглядається питання формування стратегії збереження професійного здоров’я майбутніх педагогів початкової школи. Сучасного вчителя початкової школи не можемо уявити без грунтовних (достатніх) знань особливостей вікового та особистісного розвитку учнів початкової школи та умінь здійснювати їх діагностику, організовувати навчання на основі диференційованого підходу.
Звернули увагу на результати сучасних досліджень багатьох вчених (О. Асмаковець, М. Беребін, Г. Зайцев, Л. Мітіна, Л. Татарникоіа та ін.), які зосереджують увагу на низьких показниках щодо психічного та фізичного здоров’я педагогів як соціальної групи. Автори зазначають, що дані показнки можуть знижуватися разом із збільшенням педагогічного стажу роботи у школі. Більшість із опитаних студентів майбутніх педагогів (92.3%) відзначили, що не вміють протистояти стресовим ситуаціям, долати негативний вплив на власну особистість, не володіють інформацією про способи формування стійкості до стресу, технологією збереження, зміцнення свого здоров’я, здоров’я учнів.
З’ясували, що причини зростання захворюваності студентів (майбутніх педагогів початкової школи) пов'язані із перешкодами та вадами в галузі шкільної та вищої освіти, з урахуванням чинників в навчальній діяльності, що спричиняють перенапруження у нервовій системі, а також перешкоджають формуванню відповідних умов щодо задоловення потреб самопізнання, самореалізації та самоствердження.
Неблагополуччя психологічного здоров’я, деформації особистості педагога, прояви синдрому емоційного згорання, педагогічних криз безпосередньо впливатимуть на здоров’я учня.
Дійшли висновків, що у сучасному суспільстві затребувані не тільки поліпшення якісної освіти та вдосконелення її структури, а в тому числі зміцнення здоров’я майбутніх педагогів початкової школи і забезпечення психологічного комфорту учасників педагогічного процесу. Формування змісту дисциплін здоров’язбережувальної спрямованості отримало акцент на матеріалі щодо забезпечення здорового способу життя та здоров’язбереження в системі освіти; методах, формах, засобах навчання, що дозволить забезпечити очікувану ефективність освітнього процесу з урахуванням збереження здоров’я учнів.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Мондич Оксана Валентинівна, Ізмаїльський державний гуманітарний університет

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки і спеціальної освіти
Ізмаїльський державний гуманітарний університет, м. Ізмаїл, Україна

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-17

Як цитувати

Мондич, О. . (2021). ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗДОРОВ’Я МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми, 64–71. https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-64-71

Номер

Розділ

РОЗДІЛ 2