ТИПОЛОГІЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ІНЖЕНЕРІВ У ГАЛУЗІ НАНОЕЛЕКТРОНІКИ
DOI:
https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-114-122Ключові слова:
університети Великої Британії, професійна підготовка інженерів, освітні програми, вища освіта, підготовка бакалаврів і магістрівАнотація
У статті висвітлені питання підготовки інженерів у галузі наноелектроники в університетах Великої Британії. Освіта в європейських країнах стала чи не найпершою інституцією, яка була інтегрована в єдиний трансєвропейський навчальний простір. Система освіти за кордоном, а зокрема – вищої освіти, може стати тим орієнтиром, який допоможе реорганізувати та налагодити ефективну й безкризову підготовку висококваліфікованих фахівців в Україні. У Великої Британії вища освіта розділяється за декількома напрямами.
Це одержання освіти академічного напряму, одержання широкої освіти гуманітарного або технічного напряму, освіти вузькоспеціалізованого напряму, а також є можливість неперервної освіти та постійного підвищення кваліфікаційного рівня.
Розглянуто програми підготовки бакалаврів і магістрів у галузі наноелектроніки у Великій Британії. У Великій Британії бакалаврські та магістерські програми у галузі наноелектроніки і нанотехнологій пропонують 23 вищих навчальних закладах. Значна кількість студентів, зацікавлених у вивченні нанотехнологій та наноелектроніки та розвиткові науково-технічної кар’єри, обирають саме британські університети, оскільки багато таких організацій знаходяться на території Об’єднаного Королівства, що відкриває перспективу вдалого працевлаштування.
Визначено найпопулярніші вищі навчальні заклади Великої Британії, що готують фахівців у галузі нанотехнології та наноелектроніки. Університети пропонують широкий спектр бакалаврських і магістерських програм, що базуються на вивченні наноматеріалів, нанотехнологій, наноелектроніки.
Розглянуто детальніше програми підготовки бакалаврів і магістрів у галузі наноелектроніки університету Саунтгемптона. В статті визначено, що програма акредитована Інститутом техніки та технології, і зареєстрована у Фонді навичок електроніки Великої Британії.
Завантажити
Посилання
Абашкіна Н. В. Інновації в освіті Німеччини у контексті розвитку європейської інтеграції /
Н. В. Абашкіна // Неперервна професійна освіта: теорія і практика. – 2003. – Вип. ІІІ–ІV. – C. 242–248.
Авшенюк Н. М. Стандартизація професійної підготовки вчителів у Англії й Уельсі (кінець XX – початок
XXI ст.) : автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня канд. пед. наук : 13.00.04 «Теорія та
методика професійної освіти» / Н. М. Авшенюк ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України.
– К., 2005. – 21 с.
Амбросов А. Системний погляд на місію вищої освіти / А. Амбросов, О. Сердюк // Вища освіта України.
– 2007. – No 3. – С. 21–29.
Rauhvarges А. Survey on Master Degrees and Joint Degrees in Europe / А. Rauhvarges, С. Tauch. – Wien,
– 270 p.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.