ПІДГОТОВКА СУЧАСНОГО ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ

Автор(и)

  • Стребкова Діана Володимирівна Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.
  • Науменко Ілона Володимирівна

DOI:

https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-123-131

Ключові слова:

піаніст-концертмейстер, другорядність, трансформація становлення, динаміка розвитку, ретроспективний, персоналізація, герменевтичний, синкретичний, тезаурус, багатофункціональність, поліфункціональність, балетні екзерсиси, структурно-ієрархічна система, визначення паритетності, преференційність, репрезентативна роль, амбівалентність

Анотація

В статті описано виконавський різновид піаніста-концертмейстера, що фіксував становлення та динаміку розвитку мистецтва. Визначені завдання, що постають у виконавській практиці, котрі є невід'ємною складовою музичної культури.
Розглянута діяльність музиканта, що знаходиться на рівні допоміжного функціонування. Тому присвячена стаття різноманітним дослідженням, аспектам роботи концертмейстера, що досі залишається найменш вивченою галуззю педагогіки та музикознавства, а присвячені теорії та практиці концертмейстерства наявні навчальні посібники, збірки статей, методичні поради, на жаль не поповнюють дефіциту знань як у напрямі з концептуальних питань цього багатофункціонального фаху.
Для виокремлення та обґрунтування компетентності піаністів - концертмейстерів ми проаналізували проблеми мистецтва в сучасному часопросторі, готових до викликів сьогодення, спеціалістів, що сприятимуть відродженню моральних, духовних і культурних цінностей в громадському суспільстві. Вивчення результатів дослідження ми розглядаємо як важливий аспект професійної діяльності концертмейстера, який допоможе зрозуміти динаміку та ефект цього фаху, а також інформувати про майбутні проекти або підходи. Піаніст-концертмейстер несе відповідальність за правильне виконання роботи, на нього покладені високі вимоги. Змінились вимоги до фахових якостей піаніста-концертмейстера, відмінною рисою якого є багатопрофільність та поліфункціональність. У сучасному часопросторі фах - це складне утворення структурних компонентів: функції і навички, що становлять собою складову музичної культури.
Сучасний концертмейстер необхідний в опері та балеті, різних видах хорів, у вокальних та інструментальних класах, музичних школах, музичних училищах та закладах вищої освіти. Однак, це не весь перелік фаху концертмейстера. Структурно-ієрархічна система дозволяє навчання піаністів у вищих музичних закладах. Ця професія важлива також у ролі педагога (викладання предмету), організатора (позашкільні установи) та психолога (вирішення нестандартних ситуацій під час концертних виступів з солістом).

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

Стребкова Діана Володимирівна, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

концертмейстер кафедри вокально-хорової підготовки,теорії та методики музичної освіти,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, м. Вінниця, Україна

Науменко Ілона Володимирівна

магістрантка Вінницького державного педагогічного університету
імені Михайла Коцюбинського, м. Вінниця, Україна

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-17

Як цитувати

Стребкова, Д., & Науменко, І. (2021). ПІДГОТОВКА СУЧАСНОГО ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми, 123–131. https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-123-131

Номер

Розділ

РОЗДІЛ 3