ПІДГОТОВКА СУЧАСНОГО ПІАНІСТА-КОНЦЕРТМЕЙСТЕРА В СОЦІОКУЛЬТУРНОМУ КОНТЕКСТІ
DOI:
https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-59-123-131Ключові слова:
піаніст-концертмейстер, другорядність, трансформація становлення, динаміка розвитку, ретроспективний, персоналізація, герменевтичний, синкретичний, тезаурус, багатофункціональність, поліфункціональність, балетні екзерсиси, структурно-ієрархічна система, визначення паритетності, преференційність, репрезентативна роль, амбівалентністьАнотація
В статті описано виконавський різновид піаніста-концертмейстера, що фіксував становлення та динаміку розвитку мистецтва. Визначені завдання, що постають у виконавській практиці, котрі є невід'ємною складовою музичної культури.
Розглянута діяльність музиканта, що знаходиться на рівні допоміжного функціонування. Тому присвячена стаття різноманітним дослідженням, аспектам роботи концертмейстера, що досі залишається найменш вивченою галуззю педагогіки та музикознавства, а присвячені теорії та практиці концертмейстерства наявні навчальні посібники, збірки статей, методичні поради, на жаль не поповнюють дефіциту знань як у напрямі з концептуальних питань цього багатофункціонального фаху.
Для виокремлення та обґрунтування компетентності піаністів - концертмейстерів ми проаналізували проблеми мистецтва в сучасному часопросторі, готових до викликів сьогодення, спеціалістів, що сприятимуть відродженню моральних, духовних і культурних цінностей в громадському суспільстві. Вивчення результатів дослідження ми розглядаємо як важливий аспект професійної діяльності концертмейстера, який допоможе зрозуміти динаміку та ефект цього фаху, а також інформувати про майбутні проекти або підходи. Піаніст-концертмейстер несе відповідальність за правильне виконання роботи, на нього покладені високі вимоги. Змінились вимоги до фахових якостей піаніста-концертмейстера, відмінною рисою якого є багатопрофільність та поліфункціональність. У сучасному часопросторі фах - це складне утворення структурних компонентів: функції і навички, що становлять собою складову музичної культури.
Сучасний концертмейстер необхідний в опері та балеті, різних видах хорів, у вокальних та інструментальних класах, музичних школах, музичних училищах та закладах вищої освіти. Однак, це не весь перелік фаху концертмейстера. Структурно-ієрархічна система дозволяє навчання піаністів у вищих музичних закладах. Ця професія важлива також у ролі педагога (викладання предмету), організатора (позашкільні установи) та психолога (вирішення нестандартних ситуацій під час концертних виступів з солістом).
Завантажити
Посилання
Аккомпанемент как профессия и искусство: Тексты лекций / Сост. С.Савари. – Х., 1993. - 60 с.
Людкевич С. Організація музичного виховання /Станіслав Людкевич// Людкевич С. Дослідження, статті,
рецензії, виступи : у 2 т.упор.Штундер.. – Львів: Дивосвіт, 2000. – т.2.‐ С.293 ‐ 298
Мур Дж. Певец и аккомпаниатор. Воспоминания, размышления о музыке / Джеральд Мур / Пер. с англ.
В.Чачавы. – М.: Радуга, 1987.- 432 с.
Пятигорский Г. Виолончелист. Фрагменты из книги / Г.Пятигорский // Исполнительское искусство
зарубежных стран / Сост. сб. и ред. Г.Эдельмана. – М.: Музыка, 1970. – Вып. 5. С. 127-215.
Ревенчук В.В. Теорія та методика формування концертмейстерських умінь: навчальний посібник. /
В.В.Ревенчук. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М.Гоголя, 2009. – 111.с.
Тарасов Н.И. Классический танец. Школа мужского исполнительства / Н.И. Тарасов. – М.: Искусство,
-479с.
IV Международный конкурс «Три века классического романса». – Режим доступу: http //
www.conservatory.ru
Эпштейн Е. В концерте принимает участие.../ Е.Эпштейн // Муз. жизнь. – 1989. – No 15. С. 2.
Franz Schubert and the Music of Modernity (19-28 febriary 2003). Graz Austria.. –Режим доступу: http //
www.rugac.at
Шендерович Е.М. В концертмейстерском классе: Размышления педагога / Е.М. Шендерович – М.:
Музыка, 1996. – 207 с.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми
Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.