ПІДГОТОВКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖІВ
DOI:
https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-61-91-99Ключові слова:
здобувач освіти, медичний коледж, професійна медична діяльність, методи підготовки майбутніх фахівців, інформаційно-освітнє середовищеАнотація
В статті висвітлено проблему підготовки здобувачів освіти до професійної діяльності в інформаційно-освітньому середовищі медичних коледжів. Актуальність цього питання пов'язана із сучасними процесами глобалізації. Суспільство ще ніколи не зазнавало такої інформаційної динаміки, як у ХХІ столітті. Сьогоденню притаманні змінність морально-духовних , соціально-економічних, суспільно-політичних цінностей, тому перед кожною особистістю виникає значна кількість проблем. А однією із найголовніших проблем є обґрунтований професійний вибір та розвиток особистості професіонала. Саме від позитивного вибору залежить особистісне самовираження, фізичне здоров’я людини, психічне здоров’я.
Дослідження свідчать, що ще на початку підготовки у фахівців виникають негативні явища в готовності до майбутньої діяльності до професії.
Упровадження новітніх інноваційних методів підготовки здобувачів освіти відкриває нові горизонти можливостей удосконалення методики, підходів до підготовки та безперервного професійного зростання, як для викладачів, так і для здобувачів освіти. Разом з тим, ситуація вказує на наявність потреби в дослідженні доцільності використання в медичних коледжах тих чи інших методів підготовки майбутніх фахівців в умовах інформаційно-освітнього середовища до професійної діяльності. Необхідність належного рівня підготовки здобувачів освіти в медичних закладах освіти зумовлена гострою потребою суспільства в наданні високоякісної професійної медичної допомоги в умовах реформування медичної сфери. Доцільність дослідження базується на потребі нових аспектів мотивації навчання та професійної медичної діяльності; оновлення змісту професії молодшого спеціаліста чи бакалавра; поєднання потреб особистості та професійної самореалізації. Глобалізаційні та євроінтеграційні процеси, нові виклики, суперечності і загрози в умовах переходу до цифрового суспільства та пандемії COVID – 19 зумовлюють необхідність якісних змін в організацій підготовки фахівців у медичних коледжах, як невід’ємної складової медичної освіти. В цьому зв’язку в сучасних умовах найактуальнішою є проблема обґрунтування концептуальних засад простору інформаційно-освітнього середовища в єдності його формальної, неформальної та інформальної складових (освіти, підготовки).