ФОРМУВАННЯ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
DOI:
https://doi.org/10.31652/2412-1142-2021-61-13-19Ключові слова:
цифрова грамотність, цифрова компетентність, інтерактивні технології навчання, освітні цифрові технології, освітнє середовище, сучасна підготовка майбутніх учителів початкових класівАнотація
В статті описаний розгляд новітніх концепцій формування цифрової компетентності майбутніх учителів початкових класів у ході практичної підготовки, аналізуються новітні підходи до проблем формування викладача нового зразка. Проаналізована актуальність формування професійної компетентності майбутніх учителів в умовах цифровізації педагогічної освіти, охарактеризовані поняття "компетенція", "компетентність", "професійна компетентність", що прогнозує підвищення підготовки студентів педагогічних закладів вищої освіти (ЗВО) до професійної діяльності.
При проведенні аналізу систематичності цифрової освіти в рамках компетентнісного підходу, розуміємо, що саме тут сформовується основа майбутнього професіонала та його успіх в майбутній професійній діяльності, що буде визначатися спроможністю реалізування свого потенціалу у практичній діяльності. Обґрунтовано особливості реалізації компетентнісного підходу в педагогічних ЗВО.
Доведено, що формування цифрової компетентності у студентів педагогічних закладів є одним з головних завдань сучасної освіти і кар’єрне, особистісне, професійне зростання майбутніх вчителів початкових класів відбувається тільки за умови його безперервного самовдосконалення, бажання шукати можливості для процесів самореалізації в професійному середовищі. Зрозуміло, що для успішного вирішення професійно-орієнтованих задач студент повинен аналізувати реальні ситуаційні задачі, знаходити кращі шляхи її вирішення, пропонувати ефективні рішення виявлених проблем, володіти навичками роботи з джерелами інформації. Здійснено пошук інноваційних підходів для розв’язання проблеми формування та розвитку цифрової компетентності майбутнього учителя початкової школи, шляхом інтеграції освітнього процесу в закладі вищої освіти. Доцільність використання цифрових технологій при навчанні здобувачів освіти обумовлена тенденцією перебудови навчального процесу відповідно до Концепції Нової української школи та із врахуванням сучасних інновацій у сфері надання освітніх послуг.